טיול נחלים בצפון אטרקציות מים ומגוון נהרות בצפון

נחלים בצפון הארץ

מתכננים טיול ומחפשים אטרקציות בצפון? בלתי אפשרי לעשות טיול בצפון מבלי להנות ממגוון אטרקציות המים הזמינות באזור. בואו לצעוד ולהשתכשך באחד מעשרות הנחלים השופעים בצפון ולהנות מהיופי המרהיב של הארץ שלנו. כדי לסייע לכם להרכיב את המסלול המתאים לכם, הכנו לכם רשימה של נחלים בצפון המושלמים לטיול בתקופה זו.

 ** חשוב לדעת – המידע מתעדכן מעת לעת, התמונות להמחשה, יש לאמת את המידע מול רשות הטבע והגנים.

אטרקציות מים בצפון - מטיילים בטבע ושומרים על הסביבה

כפי שאנחנו נהנים ממסלול מטופח ונקי, כך עלינו להשאיר אותו לטובת המטיילים אחרינו וכמובן לשמירה על המארג האקולוגי הייחודי באזור. לפי חוק עזר עירוני חדש נאסר להכניס לגנים ציבוריים, חורשות ונחלים כלים חד פעמיים ובקבוקי זכוכית. בנוסף, אין להציב כיסאות ושולחנות בתוך הנחלים. אנא הקפידו על ההנחיות ושמרו על הטבע היפה שלנו.

Rivers in Northern Israel

נחל חרמון שמורת הבניאס

נחל איתן והמזרחי ביותר מבין מקורות הירדן. זהו נחל שופע במיוחד, ומימיו מהווים כרבע מכלל מי נהדר הירדן. אורכו של הנחל הוא 9 ק"מ, וספיקתו הממוצעת היא 4 מ"ק לשנייה. לאורכו של נחל חרמון עוברים מספרים מסלולים קצרים ויפהפיים המובילים למפל הבניאס, שהוא המפל הגדול ביותר בישראל. אחד ממסלולים אלו הוא השביל התלוי – גשר עץ מעובר מעל לזרם שוצף הזורם לכל אורך ימות השנה. מדובר בחוויה יוצאת דופן שלא קיימת באתרים רבים בארץ, וכשתלכו על הגשר התלוי מעל לזרימת המים האדירה תרגישו כאילו אתם בטראק בחו"ל. הכניסה לנחל כרוכה בתשלום ובהרשמה מראש.

נחל שניר (החצבאני)

נחל שניר, הידוע גם כחצבאני (מערבית: נהר אל חאצבאני) הוא נחל המתחיל בתחומה של לבנון וחלקו התחתון נמצא בשטח מדינת ישראל. החצבאני הוא מקור המים הארוך מבין מקורות הירדן, כאשר אורכו מגיע לכ-65 ק"מ, וספיקתו הממוצעת היא 4.1 מ"ק לשנייה. נחל שניר מתחיל את זרימתו בדרום לבנון ויוקד במורדות החרמון עד לצפון עמק החולה.
בנחל תוכלו לטייל ב-3 מסלולים: מסלול קצר ומעגלי המתאים למשפחות ונגיש לאנשים עם מוגבלות, מסלול בינוני ומעגלי ומסלול ארוך. הכניסה לנחל בתשלום ובהרשמה מראש.

Rivers in Northern Israel
Rivers in Northern Israel

נחל עיון

נחל חוצה גבולות המתחיל מעמק עיון שבדרום לבנון, וזורם דרומה לשטחה של ישראל. חלקו הדרומי של הנחל מכונה בערבית "ואדי דרדרה" או "ואדי ח'אר", וחלקו התחתון נקרא "ואדי ברע'ית" ונמצא דרומית למטולה. הנחל הוא אחד מיובליו של נהל הירדן ואורכו כ-7 ק"מ. הנחל ידוע במיוחד בשל מפל התנור שמהווה את אחד המפלים הגדולים בארץ שמימיו נופלים מגובה של שלושים מטר לתוך בריכה מרהיבה ביופייה. אורך המסלול הוא כ-2 ק"מ ומתאים למשפחות. למסלול כניסה צפונית וכניסה דרומית כאשר המסלול המומלץ הוא מצפון לדרום. המסלול אינו מעגלי, ובסופי שבוע ובחגים ישנו שירות שאטלים בתשלום של 10 ש"ח בין שתי הכניסות.

נחל דליות (מג'רסה)

נחל דליות הוא הנחל הגדול העובר מדרום לגמלא העתיקה, ואורכו כ-22 ק"מ. המסלול עובר בערוץ קניוני עמוק במרכז רמת הגולן. זהו נחל איתן הזורם לכל אורך ימות השנה, כאשר בתקופות גשומות תוכלו לראות זרימת חזקה במיוחד. תחילת המסלול היא בשמורת הטבע גמלא, בה ניתן להתעכב בתצפית המופלאה המשקיפה על הכינרת, רמת הגולן והעיר הקדומה גמלא, אותה תוכלו לשלב במסלול שלכם. בנחל יש מגוון אטרקציות מים מרעננות, כולל מפלי נחל דליות הקטנים בהן ניתן להשתכשך. הכניסה לנחל כרוכה בתשלום ובהזמנה מראש.

Rivers in Northern Israel
Rivers in Northern Israel

נחל עמוד

נחל באזור הגליל העליון שנשפך אל הכינרת. זהו הנחל הגבוה ביותר מבין הנחלים המושכים מים בכל ימות השנה, ואורכו כ-25 ק"מ. תחילת המסלול בנחל עמוד היא בסמוך לטחנת קמח ישנה ליד מעיין עין יקים. השביל נמתח מזרחה, ולאורכו נפגוש בריכות צוננות בהן ניתן להשתכשך ולטבול, טרסות חקלאיות ובוסתנים יוצאי דופן. הכניסה לנחל בתשלום ובהרשמה מראש.

הכירו עוד נהרות בצפון ומגוון טיולים אטרקציות נחלים בצפון הארץ

מלונות מומלצים בכנרת וצימרים ברמת הגולן