נחל דליות מסלול

שמורת נחל דליות

יש לכם כמה ימים של חופש ואתם מחפשים אטרקציות בצפון לכל המשפחה? הגליל הוא אחד האזורים היפים בארץ, בהם ניתן למצוא מגוון אטרקציות מים ונחלים להליכה המתאימים הן לחובבי מסלולים אתגריים והן עבור כל המשפחה. אחד מהנחלים הללו הוא נחל דליות הידוע גם בשם "מג'רסה". אם אתם מחפשים מסלול מרהיב ביופיו המתאים עם אטרקציות מים משגעות אנחנו ממליצים בחום לבוא ולטייל בנחל דליות.

אטרקציות מים בצפון לכל המשפחה

נחל דליות הוא נחל גדול שמקורו במעיינות ברדלה ומנסורה מצפון מערב לגבעת אורחה. הנחל זורם לכיוון מערב, ויוצר קניון עמוק באמצעות מפל גבוה ומרשים. הביקור במג'רסה כולל הליכה של כ-40 דקות עד שעה במים בעומק בינוני (עד כ-90 ס"מ) ולפיכך מתאים גם להליכה עם ילדים קטנים או תינוקות במנשא. חשוב להצטייד בנעליים המתאימות להליכה במים או סנדלים וכן בבגדים להחלפה.

שמורת הטבע מג'רסה – שעות פתיחה

ניתן להיכנס לשמורה עד שעה לפני הסגירה.
• בשעון קיץ – ימים א' – ה' ויום שבת: 08:00 – 17:00 וימי שישי / ערבי חג: 08:00 – 16:00
• בשעון חורף – ימים א' – ה' ויום שבת: 08:00 – 16:00 וימי שישי / ערבי חג: 08:00 – 15:00
• בערב ראש השנה, ערב פסח וערב יום כיפור השמורה נסגרת בשעה 13:00.

כמה עולה הכניסה לשמורת הטבע נחל דליות?

מחיר הכניסה למבוגרים הוא 28 ש"ח, לילדים (עד גיל 18) ואזרחים ותיקים 14 ש"ח, ולסטודנטים 24 ש"ח.

טיול נחלים בצפון? אנא שמרו על הסביבה

כאשר אנחנו מטיילים בטבע אנחנו כמובן לא מעוניינים לפגוע בו בשום צורה. למרבה הצער, לטיולים שלנו בטבע עלולה להיות השפעה שלילית על הסביבה כאשר אנחנו לא מקפידים להשאיר את השמורה כפי שקיבלנו אותה. חשוב לדעת כי ב-2020 עבר חוק עזר עירוני הקובע כי אסור להכניס כלים חד פעמיים וכן בקבוקי זכוכית לכל גן ציבורי, חורשה, נחל או שמורה טבע בתחומי הגליל העליון. אנא שמרו על ההנחיות והקפידו לשמור על הטבע שלנו יפה ונקי.