נחל דן

שמורת הטבע נחל דן

יש לכם כמה ימים של חופש ואתם מחפשים קצת אטרקציות בצפון? בואו ליהנות ממגוון אטרקציות מים בצפון. בין אם אתם מחפשים טיול אתגרי או טיול קליל לכל המשפחה, תוכלו לבוא לטייל באחד ממגוון רב של נחלים בצפון. והפעם נמליץ על נחל דן, הנחל הגדול במקורות הירדן. נחל דן זורם מעין דן בשמורת הטבע תל דן, ובהמשך פוגש את נחל שניר ונחל חרמון.

נחל דן - רקע

נחל דן הינו הנחל המרכזי והשופע ביותר מבין הנחלים בצפון. הנחל מתחיל במעיין עין דן שידוע כנחל שופע עם זרימה קבועה ואדירה. הנחל זורם במסלול ייחודי, ועובר בשמורת דן המרהיבה ומתחבר עם נחל שניר ועם הבניאס.

אורכו של הנחל הוא 20 ק"מ, והוא זורם כולו בשטחי מדינת ישראל. ספיקתו של נהר הדן מגיעה ל-238 מיליון מ"ק בשנה, שזו פחות או יותר הספיקה של החצבאני והבניאס יחדיו. המים בנחל הם למעשה מי שלגים שנמסו ומחלחלים מהר החרמון ונובעים למרגלותיו בעשרות נביעות. המים הם בטמפרטורה קרירה של כ-14 מעלות צלזיוס.

מסלול נוח לכל המשפחה

שבילי נחל דן מסודרים ונוחים מאוד להליכה. במסלול המרהיב ביופיו תעברו בחורשי יער עשירים ומוריקים, פלגי מים צוננים וגשרים. לאורך הנחל תוכלו להשתכשך בבריכות הקרירות המוקפות בצמחייה שופעת. מומלץ להצטייד בבגדים והנעלה נוחים להליכה במים: נעליים או סנדלים סגורים (לא כפכפים או קרוקס), כובע ובגד ים. מומלץ להצטייד בבגדים להחלפה.

חשוב להצטייד בלפחות שלושה ליטר מי שתייה לאדם.

מתי מומלץ לטייל? ומה אורך המסלול?

הנחל זורם ומרהיב ביופיו כל השנה. אורכו של המסלול הוא מאות אחדות של מטרים, ומשך ההליכה הוא בין שעה וחצי לשעתיים. זהו מסלול מעגלי, קל להליכה וישנו בשמורה מסלול הנגיש לאנשים עם מוגבלות.

שמרו על הסביבה ועל הטבע

כולנו אוהבים לטייל בטבע וליהנות מהיופי של הארץ שלנו, וחשוב לשמור שהיופי יישמר גם לטובת המטיילים ולא פחות מכך לטובת המארג האקולוגי בסביבה. בשנת 2020 אושר חוק עזר עירוני האוסר על הכנסת כלים חד פעמיים לגנים ציבוריים, חורשות ונחלים בגליל העליון. אנא שמרו על החוק והשאירו את השמורה כפי שקיבלתם אותה.