טיול אל נחל סער בצפון

נחל סער

מחפשים נחלים בצפון, אטרקציות מים ומסלול טיול במים צוננים? אחד מהנחלים היפים בארץ הוא נחל סער, הזורם באזור רמת הגולן. הנחל ידוע מאוד זכות נפל סער המתאפיין בזרימה מרשימה לאחר תקופת הגשמים. המסלול בנחל סער מתאים לכל המשפחה ובעיקר לחובבי אטרקציות מים בצפון.

נחל סער – רקע כללי

נחל סער, הממוקם ברמת בגולן ונקרא גם ואדי חשבה, הוא נחל באורך 11 ק"מ הנשפך אל תוך נחל חרמון, 500 מטרים מדרום מערב למעיין הבניאס. למעשה, הנחל מהווה גבול גאוגרפי בין רמת הגולן לבין החרמון.
מסלול מתאים לכל המשפחה וכולל כניסה למים. העונה המומלצת לבקר בנחל סער היא בשיא החורף ובתחילת האביב. אורך המסלול הוא כ-3 ק"מ מגשר הידידות ועד מפל הרסיסים (דרך הלוך חזור) וכן 3.5 ק"מ מגשר הידידות ועד מפל סער.

נחל מרהיב בלב החורף

נחל סער הוא נחל אכזב, כלומר לא זורמים בו מים לכל אורך השנה אלא בחורף בלבד – הזרימה בחורף מפצה על הימים היבשים. הנחל עובר בין רמת הגולן לחרמון, ומתחיל את זרימתו בעין סער בקרבת היישוב מג'דל שמס ונשפך לבניאס. הזרימה בעונת החורף ותחילת האביב מרשימה מאוד ובהחלט מומלץ לבקר בנחל בתקופה זו.

מסלולים בנחל סער

את נחל סער ניתן להכיר לעומק בשני מסלולים שונים:
המסלול הראשון באורך של כ-3 ק"מ, מתחיל בגשר הידידות שנמצא סמוך לכפר עין קנא. המסלול הוא לכיוון מפל הרסיסים, ומשם חזרה באותה הדרך.
המסלול השני מתחיל גם הוא במפל הרסיסים, וההליכה בו היא לכיוון מפל סער ואורכת כ-3.5 ק"מ. יש להשאיר את הרכב בסוף המסלול בצומת נחל סער.
בשני המסלולים נלך לצידה של צמחייה שופעת ומגוונת ונופים מרהיבים.